„A2” kategória
Legfeljebb 35 kW teljesítményű és 0,2 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár.
Az “A2” kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még az “A1” alkategóriába tartozó motorkerékpár, valamint – az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig – a moped (AM), a lassú jármű és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erővel vont jármű.
Választható járműtípus: HONDA CBF 500
Jelentkezés feltétele:
- Betöltött 17,5 éves kor, 8 osztályt elvégzését igazoló bizonyítvány eredeti példányban, nem állsz eltiltás hatálya alatt és orvosilag alkalmas vagy (Az alkalmassági vizsgálatot a háziorvosod végzi. Vizsgálati díj: 7.200 Ft), nem kell, ha van már B- jogosítványod vagy A1 jogosítványod.
- Érvényes személy igazolvány és lakcímkártya
- Vezetői engedély, ha van
- Elméleti vizsgára bocsátható a tanuló, ha az előírt életkornál legfeljebb 3 hónappal fiatalabb, de gyakorlati vizsgára csak betöltött 18 évesen kerülhet sor
Az elméleti oktatásod az alábbi témakörökből áll:
- közlekedési ismeretek
- vezetéselmélet
- szerkezet és üzemeltetési ismeretek
A gyakorlati oktatásod az alábbi részekből áll:
Kötelező óraszám:
- alapoktatás (járműkezelés, tanpályán) 6 óra után járműkezelés (rutin vizsga)
- főoktatás (városi) 8 óra, + 1 forgalmi vizsga óra
- Kötelezően teljesítendő: 240 km a 16 gyakorló óra alatt
Motorokat, biztonsági felszerelést (protektorok) autósiskolánk biztosítja, tanulónak bukósisakot és protektoros kesztyűt kell hozni.
A jogosítvány megszerzéséhez szükség van még elsősegélynyújtás tanfolyamra és vizsgára is, ha nem rendelkezel még jogosítvánnyal.
A tanfolyam sikeres elméletivizsga után indul iskolánkban (2 elméleti és 2 gyakorlati oktatás).
Rendkívüli PÁV vizsgálat:
Gépjármű-vezetési gyakorlatból 5. sikertelen vizsgát követő vizsga letételéhez, rendkívüli PÁV vizsgálaton kell részt venni lásd: 444/2017 (XII. 27.) kormányrendelet.
A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított vizsgaigazolást 3 munkanap elteltével elektronikus úton továbbítja a közúti közlekedési nyilvántartó szerv részére. A tanuló a megszerezni kívánt képesítéshez szükséges egyéb igazolások (pl. elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésének igazolása, orvosi alkalmassági vizsgálat) birtokában kezdeményezheti a vezetői engedély kiállítását.
A kötelező óraszámokról és a teljesítendő menettávolságokról itt tájékozódhat: Kötelező óraszámok